• ساعت : ۲۰:۵:۲۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ 
  • تعداد بازدید : 65
مانور دورمیزی با موضوع آمادگی بحران سیل و آب گرفتگی در بیمارستان رازی اهواز
به گزارش روابط عمومی بیمارستان مستقل رازی اهواز :در مورخ 98/10/4 مانور دورمیزی در خصوص مدیریت بحران سیل و آب گرفتگی در بیمارستان رازی با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و ارزیابی توانایی های اعضاء چارت بحران و استخراج مشکلات و موانع موجود دردفتر مدیرعامل بیمارستان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان مستقل رازی اهواز :در مورخ 98/10/4  مانور دورمیزی در خصوص مدیریت بحران سیل و آب گرفتگی در بیمارستان رازی با هدف شناسایی نقاط ضعف و قوت و ارزیابی توانایی های اعضاء چارت بحران و استخراج مشکلات و موانع موجود  دردفتر مدیرعامل بیمارستان  برگزار گردید.

همچنین جهت تمرین در فعالسازی سامانه هشدار سریع، کد 022 در ساعت 11:30 اغلام گردید.که کلیه اعضاء ستادی چارت مدیریت خطر و اعضاء کمیته بحران  نیزجهت تشکیل جلسه سریعا در دفتر ریاست حاضر شدند.

در ابتدا این نشست دکتر ساری زاده معاونت اجرایی بیمارستان رازی اهواز اظهار داشتند : با توجه به احتمال آب گرفتگی ها که عمده‌ترین حوادث طبیعی در سال‌های اخیر دراستان خوزستان است  و بیمارستان رازی هم به دلیل اینکه  2الی 3 متر نسبت به سطح معابر و خیابانها  منطقه پایین تر است  بایستی با  راهکارهاو  رعایت نکات ایمنی  در جلوگیری  از آب‌گرفتگی‌های احتمالی  با انجام اقدامات پیشگیرانه و بررسی‌ها  اقدمات لازم بعمل آید .

در این جلسه نیز توسط دبیر کمیته بحران، خانم عسکری سناریویی طرح و اعضاء حاضر با توجه به تجربیات خود و با در نظر گرفتن احتمالات ، مشکلات ، نقاط ضعف ،واحد خود را بیان و پیشنهادات در این خصوص طرح گردید تا توسط تیم های پشتیانی و اجرایی بیمارستان پیگیری و در اسرع وقت برطرف گردد..

که ازمهمترین  اقدامات صورت گرفته در این مانور دورمیزی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پاکسازی محوطه واحدها از نخاله های مختلف

پاکسازی محوطه از وسایل اسقاطی و غیر قابل استفاده مرکز.

خرید لباسهای ضد آب برای نیروهای مرتبط.

تهیه وآماده بکار پمپ های مکش آب برای تخلیه آب از اماکنی که امکان تجمع آب در آنجا وجود دارد.

پاکسازی و لایروبی پشت بامها و آبروها بطور مداوم.

تعمیر وتعویض لوله های دفع آب باران پشت بام ها

تهیه کیسه شن برای سنگربندی در ورودی بیمارستان

انتقال وسایل ودستگاههایی که احتمال خطر در آبگرفتگی وجود داشت.

دستگاهها ووسایلی که امکان انتقال آنهاوجود نداشت توسط پالت در ارتفاع قرار داده شد.امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.5.2.0